Inbetalningskort för 2015- Reumatikerföreningen Motala-Vadstena

I slutet av november kommer tidningen Reumatikervärlden nr 6 till våra medlemmar. Med denna tidning medföljer inbetalningskort för medlemskap i Reumatikerförbundet 2015.

För att kunna deltaga i vår förenings aktiviteter så måste vi påminna om att medlemsavgiften ska vara betald 31/12 2014 för att man ska få anmäla sig till cirklar, badgrupper, resor, medlemsmöten etc fr o m januari 2015.

Har du problem att skriva ut medlemskortet i Reumatikerförbundet? Kontakta medlemsregistet på förbundet, 08-505 805 00 eller föreningens registeransvarig Yvonne Svensson 070-516 86 60, tidigast i januari 2015.

0 Kommentarer
50 000 starka skäl att bli medlem

Har du, eller någon du känner, reumatism? I så fall ska du absolut bli medlem i Reumatikerförbundet. Våra medlemmar berättar varför.

Bli medlem!

Ge en gåva som ger hopp

Varje bidrag, litet som stort, är lika välkommet. Och du kan vara säker på att pengarna gör nytta. Läs mer eller välj belopp eller valfri summa.